Зміни тарифів на теплову енергію

Зміни тарифів на теплову енергію

24 грудня 2019 р. Кабінетом міністрів України було прийнято постанову
№ 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та
послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», якою передбачається можливість проведення зміни розміру нарахувань за спожиту теплову енергію у зв’язку зі зміною ціни природного газу.

В свою чергу, специфіка діяльності теплоелектроцентралі КЕП Чернігівська ТЕЦ ТОВ «ФІРМА «ТехНова» базується на відпуску електричної та виробництві теплової енергії в комбінованому режимі, де основним видом палива є вугілля, а природний газ використовується в технологічних цілях для підсвічування при спалювані вугілля.

Більше того, на виконання рішення НКРЕКП з метою оптимізації вартості теплової енергії, в першу чергу для населення, та забезпечення конкурентного тарифу в регіоні, з 2017 року підприємство шляхом реконструкції технологічного обладнання збільшило частку виробництва теплової енергії на вугіллі, скоротивши використання газу до мінімуму, необхідного для технологічної роботи котлів.

Одним із завдань підприємства було не допустити збільшення тарифу на теплову енергію за умови роботи ТЕЦ у новому ринку електроенергії і ми зробили це.

Разом з тим, повідомляємо, що 14 січня 2020 року, відбулося засідання НКРЕКП, на якому було схвалено рішення щодо встановлення ТОВ «ФІРМА «ТехНова» нових тарифів на теплову енергію.

Згідно схвалених розрахунків, розмір нових тарифів на теплову енергію для споживачів зони теплопостачання ТОВ «ФІРМА «ТехНова»:

для потреб населення складає  1097,71грн/Гкал (без ПДВ), зниження на 213,72 грн/Гкал (без ПДВ).

При цьому, динаміка зміни схвалених НКРЕКП тарифів на теплову енергію по Україні на 2020 рік спостерігається в сторону збільшення. Середньозважений тариф на теплову енергію зростає в середньому на 10%, в той час коли тариф ТОВ «ФІРМА «ТехНова» знижується на 16%:

Динаміка зміни тарифів на теплову енергію

Разом з тим, варто відзначити, що КЕП Чернігівська ТЕЦ ТОВ «ФІРМА «ТехНова» завдяки комбінованому режиму роботи теплоелектроцентралі, де основним видом палива є вугілля, знаходиться у переліку теплопостачальних підприємств України, яким таки вдалося знизити тариф на теплову енергію. Тарифна динаміка відображає, що тариф ТОВ «ФІРМА «ТехНова» знаходиться серед найнижчих тарифів в розрізі міст України.

Також, звертаємо Вашу увагу, що Тариф на теплову енергію далі трансформується у тариф на послугу з централізованого опалення та постачання гарячої води, що власне надається споживачам у вигляді тепла батарей в домівках та гарячої води з кранів споживачів — кінцевий тариф. Проте, на сьогодні, склалася ситуація, коли підприємство не в змозі затвердити кінцевий тариф для своїх споживачів, так як це питання не вирішено на державному рівні: Мінрегіоном не надано до НКРЕКП відповідні методологічні документи, правила та договір на послугу, що необхідні для встановлення тарифу відповідно до Закону «Про ЖКП».