Українська енергетична асоціація звертає увагу Уряду на кризову ситуацію в секторі теплової генерації

Українська енергетична асоціація звертає увагу Уряду на кризову ситуацію в секторі теплової генерації

На відкритому засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 4 листопада 2020 року, члени Комісії вирішили залишити українські ТЕЦ сам на сам із проблематикою теплової генерації та законодавчою неврегульованістю.

Під час розгляду питання «Про прийняття постанови НКРЕКП «Про затвердження змін до Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях і когенераційних установках», Комісія змогла внести лише «редакційні правки», без змін по суті, які б дали можливість вивести підприємства галузі із затяжної кризи.

Цю проблематику ще в квітні 2020 року порушили профільні Асоціації і звернулися до НКРЕКП та запропонували зміни до методики тарифоутворення. І лише за 6 місяців Регулятор, неприйнявши жодної конструктивної пропозиції, схвалив зміни до Методики у дуже суперечливій редакції, що має суттєві недоліки та не вирішує проблем галузі,

Такий крок Регулятора прийнятий незважаючи на повне усвідомлення обмеження конкуренції ТЕЦ, через невідповідність методології тарифоутворення ринковим умовам. Учасники ринку теплової генерації, члени Української енергетичної асоціації вважають такі дії та рішення Комісії замовчуванням проблем, яке вже призвело до боргів за паливо, а в середньостроковій перспективі загрожує банкрутством і перебоями в теплопостачанні жителям багатьох міст України.

Представники Української енергетичної асоціації під час відкритого засідання НКРЕКП заявили, що галузь генерації теплової енергії – це не “округлення” в енергетичному балансі, не “редакційна правка”. Це галузь, в якій працюють близько 130 тисяч осіб, що забезпечують теплом понад 5 мільйонів домогосподарств.

В свою чергу, Українська енергетична асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України та до профільного Міністерства з проханням втрутитися в ситуацію і врятувати підприємства теплової генерації та уникнути перебоїв з телопостачанням.

Експерти Асоціації продовжують роботу над напрацюванням практичних кроків виходу з кризи та розробкою нових ґрунтовних змін до Методики формування, розрахунку та встановлення тарифів на електричну та (або) теплову енергію, що виробляється на теплоелектроцентралях, теплових електростанціях і когенераційних установках.

 

https://uea.net.ua/index.php/component/k2/item/56-ukrainska-enerhetychna-asotsiatsiia-zvertaie-uvahu-uriadu-na-kryzovu-sytuatsiiu-v-sektori-teplovoi-heneratsii