Міська рада зухвало ігнорує рішення суду щодо Чернігівської ТЕЦ

Міська рада зухвало ігнорує рішення суду щодо Чернігівської ТЕЦ

Як вже відомо Господарський суд міста Києва поставив крапку у питанні повернення з оренди Чернігівської ТЕЦ громаді міста.

Договір оренди єдиного майнового комплексу №1 від 25 грудня 2000 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю ФІРМА «ТЕХНОВА» та Фондом комунального майна Чернігівської міської ради визнано припиненим 31 березня 2023 року.

Натомість керівництво міської ради зухвало ігнорує рішення суду і замість того, щоб зобов’язати Фонд комунального майна підписати акт приймання-передачі ЄМК «Чернігівська ТЕЦ та здійснювати підготовку ЄМК до опалювального сезону, інформує громаду, що акт прийому-передачі буде підписано 21 серпня.

«..21 серпня на засіданні виконкому ми приймаємо всі акти, приймаємо всі необхідні рішення. І вже новий керівник заходить на підприємство…», – зазначає Олександр ЛОМАКО.

Такі заяви можуть свідчити лише про ухиляння влади міста від підготовки ЄМК до опалювального сезону 2023/2024. Слід звернути увагу, що приймаючи такі незаконні рішення керівництво Чернігова вчиняє дії, які фактично ведуть Товариство до фінансової неспроможності і як результат банкрутства, а це вже кримінальна відповідальність. Так, з моменту припинення договору оренди – за квітень – липень 2023 року, сума збитків, понесених ТОВ фірма «ТЕХНОВА», вже склала близько 60 млн. грн.

Більше того, Чернігівська міська рада, в особі Фонду комунального майна продовжує після 31.03.2023 року нараховувати ТОВ фірма «ТЕХНОВА» оренду плату, до того ж, виставляє і штрафні санкції та пеню за її несплату. Днями на адресу Товариства надійшов лист з вимогою сплатити незаконно виставлені рахунки за орендну плату у сумі понад 12 млн. грн. Тобто, маючи рішення суду, що визнає договір припиненим та відсутність права Фонду комунального майна Чернігівської міської ради вимагати сплати орендної плати за користування ЄМК «Чернігівська ТЕЦ» з 31 березня 2023 року, вони продовжують здійснювати свої злочинні дії.

В свою чергу ТОВ фірма «ТЕХНОВА», усвідомлюючи важливість підготовки ЄМК «Чернігівська ТЕЦ» для жителів міста Чернігова в умовах воєнного стану, як усі попередні роки, продовжує вживати всі можливі заходи з підготовки комплексу до опалювального сезону 2023/2024, що гарантуватиме його стале проходження, безперебійне постачання тепла та гарячої води до осель містян. Ремонтні та відновлювальні роботи Товариство проводить за власні кошти, продовжуючи нести збитки.

Товариство вкотре доказало свою соціальну відповідальність перед громадою міста і вибираючи між фінансовою стабільність та інтересами своїх споживачів перевагу віддало останнім.

Нагадаємо, що за результатами господарської діяльності лише 2022 року підприємство вже понесло збитки у розмірі 602 млн. грн. І продовжило їх генерувати у 2023 році.

Зважаючи на безвідповідальні та злочинні дії по відношенню до громади міста з боку Чернігівської міської ради, можна припустити, що вони заздалегідь заплановані, задля уникнути відповідальності за підготовку ТЕЦ до опалювального сезону та спрямовані на нанесення додаткових колосальних збитків ТОВ фірма «ТЕХНОВА» та спотворення ділової репутації Товариства.

У своїх заявах керівництво міської ради продовжує публічно маніпулювати цифрами заборгованості ТОВ фірма «ТЕХНОВА» за спожитий газ,  апелювати до її передачі та викривляти факти щодо домовленостей, озвучених на робочих нарадах з представниками Міністерств та НАК «Нафтогаз України».

При цьому варто нагадати Чернігівській міські раді, що 31.05.2022 року депутатами міської ради було прийнято рішення про дострокове припинення Договору із Товариством і всім було відомо, що згідно п. 22 Закону України “Про теплопостачання” на баланс комунального підприємства “Теплокомуненерго”, передається ЄМК «Чернігівської ТЕЦ», а також заборгованість ТОВ фірма «ТЕХНОВА»: дебіторська за спожите тепло та електричну енергію, кредиторська за спожитий газ.

Пройшло більше року від ухвалення рішення про повернення ЄМК «Чернігівська ТЕЦ» до громади міста. За цей рік ТОВ фірма «ТЕХНОВА» підготувало Чернігівську ТЕЦ до опалювального сезону 2022/2023 років, забезпечило його проходження, попри сумніви влади щодо такої можливості, значне руйнування ЄМК, недостатнє фінансування, постійні ризики масованих обстрілів критичної інфраструктури. І сьогодні, поки Товариство проводить підготовку ЄМК вже до наступного опалювального сезону, міська рада продовжує боротися за право, ще місяць – до 21 серпня, не брати жодної участі у підготовці обладнання станції до опалювального сезону. При тому, що договір оренди визнаний припиненим 31 березня 2023 року як ТОВ фірма «ТЕХНОВА» так і безпосередньо рішенням суду.